BİR HAYAT KURTAR Kİ, AİLE KURTULSUN. AİLEYİ YAŞATKİ MİLLET YAŞASIN

  

Web sitemizin Değerli ziyaretçileri, Aile Mektebi’nin değerli katılımcıları, Sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

İNSAN VE AİLE

Allah ın belirlediği, insanlara rahmet ve birlik kurumu olarak gönderdiği İslâm, fıtrat hukukunu temsil eder. (1) Her insan, ancak bu ilahi sistem içinde huzur bulur ve kurtuluşa erer. (2)

İslâm’ın kaynak kitabı Kur an, Allah ın, insan hayatını kadın ve erkeğe dayalı olarak kurduğunu, aralarına karşılıklı bir ünsiyet koyduğunu, onları birbirlerinde sevgi ve sükunet bulacak şekilde hazırladığını şöyle beyan eder:

“O’nun ayetlerinden biri de kendi cinsinizden sizi cezbeden eşler yaratması, aranıza sevgi ve şefkat yerleştirmesidir. Bunda, iyice düşünen bir toplum için mesajlar vardır.” (3) Ayette açıkça belirtildiği gibi insan hayatı, aile üzerine kaimdir.

Tabii ki bu hayat, iman değeri ve İslâm prensiplerine göre tanzim edilmelidir. İslâm’ı hayat pratiğinin, gerek ailede gerekse diğer sosyal ünitelerde takva bilincinin sürekli canlı tutulmasıyla gerçekleşeceği de şöyle dile getirilir:

“Ey insanlar! Sizi bir tek canlıdan yaratan, ondan da onun eşini yaratan ve ikisinden birçok erkekler ve kadınlar üreten Rabbinize karşı gelmekten sakının ..” (4)

İslâm fıkhının “sünnet” kavramıyla ifadeye koyduğu evlilik, (5) Peygamber (s.a.v) Efendimiz tarafından uygulamaya konulmuş bir fıtrat tavrıdır.

Duyurular
 Derneğimizin Faaliyetlerinden Olmak Üzere; Dr. Semin Güler Oğurtan Hanımefendi tarafından; 24 Ağustos 2019 haftada bir gün: 14:00 – 17:00 saatleri arası Hanımlara yönelik “EVLİLİK OKULU” Konulu program düzenlenmiştir. İlgililere duyurulur. Tlf:353 84 09
İçerikler
 HAKKIMIZDA
 HİZMETLERİMİZ
 FAALİYETLER
 FOTO GALERİ
 TANITIM FİLMİMİZ
 PROGRAMLARIMIZ
 HESAP NUMARALARIMIZ
 ANKET
 YARDIM TALEBİ
 HÜSEYİN BULUT CUMA MESAJLARI
 DOST DERNEKLER
 EVLİLİK OKULU
 VİDEOLAR
 DEĞİŞİK MAKALELER
 GENÇLER EVLİLİĞE HAZIR MISINIZ?
 ABDULLAH BÜYÜK HOCAMIZIN MAKALELERİ 2
 HÜSEYİN BULUT CUMA MESAJLARI 2
 DR. SEMİN GÜLER AİLE KURMAK
 SEMA MARAŞLI VAHDET YAZILARI
 BİZE ULAŞIN
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
İstatistik
     Online Kişi
     Bugün                     
     Dün
     Toplam Ziyaretçi
IP No =